Gezi Rehberi

Ayaş Yemişkumu Plajı nerede nasıl gidilir?

Mersin'de denize girilecek yerler listesinde ilk sıralarda yer alan Ayaş Yemişkumu Plajı muhteşem kumsalı ve denizi ile dikkat çekiyor.

Mersin’de denize girilecek yerler listesinde ilk sıralarda yer alan Ayaş Yemişkumu Plajı muhteşem kumsalı ve denizi ile dikkat çekiyor. Peki Ayaş Yemişkumu Plajı nerede nasıl gidilir? Ayaş Yemişkumu Plajı giriş ücreti 2021 nedir? şezlong ve şemsiye kiralama ücreti ne kadar?

AYAŞ YEMİŞKUMU PLAJI NASIL BİR YERDİR? DENİZİ NASILDIR?

Yemişkumu, eski Ayaş Belediyesi sınırları içerisinde yer alan bir yer olup plajı yaz döneminde yoğun ilgi görmektedir. Yemişkumu plajı giriş ücreti yoktur. Girişi ücretsiz olan plaj yola yakınlığı ve kumsalının büyüklüğü ile yazın ziyaretçi akınına uğramaktadır. Sahili taşsız ve deniz suyu sığ olan plaj, çocuklu ailelere uygundur.

Yemişkumu görseli Denizkizi.com.tr’den alınmıştır.

AYAŞ YEMİŞKUMU PLAJI ŞEZLONG ŞEMSİYE FİYATLARI 2021

Plajda duş, tuvalet, soyunma kabini, cankurtaran, özel güvenlik bulunmaktadır. 2020 yaz dönemi fiyatlarına göre; 2 şezlong ve 1 şemsiye 35 TL’ye kiralanmaktadır.

Yemişkumu görseli Denizkizi.com.tr’den alınmıştır.

AYAŞ YEMİŞKUMU PLAJI NEREDE NASIL GİDİLİR?

Ayaş, Erdemli ilçesine bağlı olup Erdemli‘ye 20 km, Mersin Merkeze ise 60 kilometre mesafededir. Yaz aylarında büyük bir canlılığın yaşandığı Ayaş’a ulaşım minibüs, otobüs ve özel araçlarla sağlanmaktadır. Toplu ulaşımda belediye otobüsünün yanı sıra Silifke Koop tercih edilebilecektir.

Kaynak
denizkizi.com.tr

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu