Gezi Rehberi

Atayurt Plajı nerede ve nasıl gidilir? Denizi ve kumsalı nasıldır?

Atayurt Plajı, geniş sahil şeridi ve temiz deniziyle Mersin'de denize girilecek en iyi plajlar listelerinde mutlaka yer almaktadır.

Atayurt Plajı, geniş sahil şeridi ve temiz deniziyle Mersin’de denize girilecek en iyi plajlar listelerinde mutlaka yer almaktadır. Peki Atayurt Plajı nerede ve nasıl gidilir? Atayurt Halk Plajı denizi ve kumsalı nasıldır?

ATAYURT PLAJI NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Atayurt Plajı, Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Atayurt‘ta bulunmaktadır. Kızkalesi ve Silifke arasında konumlanan plaj, Mersin Merkeze 95 km uzaklıkta olup araçla yolculuk 1,5 saate yakın sürmektedir. Plaja aşağıdaki haritadan kolayca gidebilirsiniz.

Plaj görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

ATAYURT PLAJI DENİZİ VE KUMSALI NASILDIR?

Atayurt Plajının sahili kumlu yapıdadır. Denizi sabah sakin, öğleden sonra biraz dalgalıdır. Atayurt Plajı giriş ücreti olmayıp plaja ücretsiz giriş yapabilirsiniz.

Plajda şezlong ve şemsiye kiralanmamaktadır. Plajda kafe ve duş bulunmaktadır.

Plaj görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.
Kaynak
Google Maps

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu