Gezi Rehberi

Atakent Kapızlı Kampı ve Kapızlı Plajı nerede? Sahili ve denizi nasıl?

Kapızlı, Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Atakent mahallesinde bulunan, sahili ve kamp alanı ile dikkat çeken bir yerdir.

Kapızlı, Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Atakent mahallesinde bulunan, sahili ve kamp alanı ile dikkat çeken bir yerdir. Peki Atakent Kapızlı Kampı nerede nasıl gidilir? Kapızlı Plajı nerede? sahili ve denizi nasıl?

ATAKENT KAPIZLI PLAJI HAKKINDA BİLGİLER

Atakent Belediyesi Kapızlı Kampı, yaz aylarında çadır kampı için tercih edilirken, yaklaşık 20 km uzunluğundaki Kapızlı Plajı Mersin’in en önemli plajlarındandır.

Kapızlı’da izcilik kampı, devlete ait dinlenme tesisleri ve yazlıklar bolca bulunmaktadır. Kızkalesi, Uzuncaburç, Adamkayalar’a yakın olan Kapızlı 3 Mavi Bayrak ödülüdür.

Kapızlı Plajı’nın giriş ücreti olmayıp, ücretsiz giriş yapılmaktadır. Şemsiye ve şezlong kiralama hizmeti mevcuttur.

Yaklaşık 20 kilometre uzunluğundaki Kapızlı sahilinin denizi sığdır ve çocuklu aileler için uygundur. Plajda soyunma kabini, duş, tuvalet, cankurtaran gibi hizmetler bulunmaktadır.

Plaj görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

ATAKENT KAPIZLI PLAJI NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Kapızlı plajı, Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Atakent mahallesinde bulunmaktadır. Atakent ile Mersin Merkez arası yaklaşık 65 kilometre olup, araçla yolculuk merkezin bazı noktalarından bir saat, bazı noktalarından yaz döneminde bir buçuk saat sürmektedir.

Plaj görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu