Gezi Rehberi

Anamur Ören Belediye Halk Plajı nerede denizi nasıl?

Deniz Feneri ve Anemurium Antik Kenti arasında yer alan Ören Belediye Halk Plajı son derece temiz bir plajdır.

Deniz Feneri ve Anemurium Antik Kenti arasında yer alan Ören Belediye Halk Plajı son derece temiz bir plajdır. Peki Anamur Ören Belediye Halk Plajı nerede nasıl gidilir? Ören Belediye Halk Plajı giriş ücreti nedir 2021 ücretsiz mi? Denizi nasıl?

ÖREN BELEDİYE HALK PLAJI NASIL, DENİZİ NASIL?

Deniz ve plaj zemini çakıllarla kaplı olup plaj son derece temiz, berraktır. Deniz derin olduğu için çocuklu aileler için çok uygun olmamakla birlikte sahil genişliği 20 metre ve uzunluğu yaklaşık 1 km civarındadır. Plajda duş, tuvalet, soyunma kabini gibi işletmeler yoktur.

Plaj görseli plajtr.com’dan alınmıştır.

ANAMUR ÖREN HALK PLAJI NEREDE NASIL GİDİLİR?

Plaj, Mersin’in Anamur ilçesinde Anemurium Antik Kenti ile Deniz Feneri arasında konumlanmıştır. Aşağıda yer alan haritadan plaja kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Anamur’a Mersin-Antalya karayolu üzerinden Antalya yönüne doğru ulaşabilirsiniz. Anamur ile Mersin Merkez arası 232 km olup, yolculuk özel araçla yaklaşık 3,5 saat sürmektedir. Ayrıca otogardan Antalya otobüsleri ile Anamur’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu