Gezi Rehberi

Anamur Belediye Halk Plajı nerede giriş ücretsiz mi?

Anamur sahilinin tam ortasında bulunan Anamur Belediye Halk Plajı, araçla veya ilçe merkezinden yürüyerek ulaşılabilen bir plajdır. Anamur'da denize girilebilecek yerler arasında yer alan plajda denizin ve plajın zemini kumludur.

Anamur sahilinin tam ortasında bulunan Anamur Belediye Halk Plajı, araçla veya ilçe merkezinden yürüyerek ulaşılabilen bir plajdır. Anamur’da denize girilebilecek yerler arasında yer alan plajda denizin ve plajın zemini kumludur. Gelelim Anamur Belediye Halk Plajı nerede nasıl gidilir? Anamur ücretsiz halk plajı var mı denizi nasıl? gibi soruların yanıtlarına…

ANAMUR BELEDİYE HALK PLAJI’NIN DENİZİ NASIL?

Anamur Halk Plajı‘nın denizi ve plajın zemini kumdan oluşmaktadır. Sahil genişliği yaklaşık 10 metre olan plajın uzunluğu 700 metreye yakındır. Plajda duş, tuvalet, soyunma kabini, restoran, otopark gibi ihtiyaçları karşılayacak çok sayıda hizmet bulunmaktadır.

Plaj görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

ANAMUR BELEDİYE HALK PLAJI ÜCRETSİZ Mİ? GİRİŞ ÜCRETİ NE KADAR 2021

Halk Plajının girişi ücretsizdir. Plajda şezlong ve şemsiye kiralama hakkında bir bilgi olmadığı için hazırlıklı gitmekte yarar vardır.

Plaj görseli Google Haritalar’dan alınmıştır.

ANAMUR HALK PLAJI NEREDE NASIL GİDİLİR?

Plaj, Mersin’in Anamur ilçesinde İskele mevkiidedir. Aşağıda yer alan haritadan plaja kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Anamur’a Mersin-Antalya karayolu üzerinden Antalya yönüne doğru ulaşabilirsiniz. Anamur ile Mersin Merkez arası 232 km olup, yolculuk özel araçla yaklaşık 3,5 saat sürmektedir. Ayrıca otogardan Antalya otobüsleri ile Anamur’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu