Faydalı Bilgiler

Son dakika.. Mersin kırmızıya mı geçiyor? Koronavirüs risk haritası güncelleniyor!

Normalleşme sürecinde kısıtlamaların gidişatını belirleyen koronavirüs risk haritası bugün güncellenecek. Turuncu ile gösterilen yüksek riskli iller arasında yer alan Mersin kırmızı renge geçecek mi? sorusu gündemde. 15 Mart 2021 Pazartesi günü gerçekleşecek güncelleme ile vaka artışı bulunan bazı şehirlerin çok yüksek riskli iller kategorisine geçmesi bekleniyor. Bu illerin ise Mersin, İstanbul, Kocaeli, Artvin, Tekirdağ, Çanakkale, Kırklareli, Yalova ve Kilis'in olacağı düşünülüyor.

Normalleşme sürecinde kısıtlamaların gidişatını belirleyen koronavirüs risk haritası bugün güncellenecek. Turuncu ile gösterilen yüksek riskli iller arasında yer alan Mersin kırmızı renge geçecek mi? sorusu gündemde. 15 Mart 2021 Pazartesi günü gerçekleşecek güncelleme ile vaka artışı bulunan bazı şehirlerin çok yüksek riskli iller kategorisine geçmesi bekleniyor. Bu illerin ise Mersin, İstanbul, Kocaeli, Artvin, Tekirdağ, Çanakkale, Kırklareli, Yalova ve Kilis’in olacağı düşünülüyor.

1 Mart’ta ülke genelinde başlayan kademeli normalleşme süreci kapsamında, Sağlık Bakanlığı sitesinde illerin risk haritası yayınlanıyor. Şehirler vaka durumuna, aşılama kapasitesine, hastanelerindeki doluluk oranlarına göre değerlendirilecek dört renk grubuna ayrılıyor. Buna göre düşük riskli iller mavi, orta riskli iller sarı, yüksek riskli iller turuncu ve çok yüksek riskli iller kırmızı ile gösteriliyor.

**** 16 Mart 2021 – HAFTALIK VAKALAR AÇIKLANDI, MERSİN TURUNCU!

16 Mart 2021’de haftalık vaka sayıları açıklandı. Mersin’de haftalık vakalarda düşüş yaşandı ve 100’ün altına düşerek turuncuda kalmayı garantiledi.

——————————-

Mersin kırmızıya mı geçiyor? Koronavirüs risk haritası güncelleniyor!

Sürecin başında açıklanan ilk koronavirüs risk haritasının iki haftada bir güncelleneceği belirtilmişti. Bugün yeni haritanın açıklanması beklenirken, hangi şehirlerin renk değiştireceği merak konusu.

Bugün gerçekleştirilecek Kabine toplantısında hem risk haritası hem de koronavirüs süreci ele alınırken, son dönemde vaka sayıları artan şehirlerden bazılarının yüksek riskli illerden çok yüksek riskli iller kategorisine geçmesi bekleniyor.

Haftalık vaka sayılarının güncellenmesiyle birlikte, yüksek riskli kategoriden çok yüksek riskliye geçmesi beklenen iller ise; İstanbul, Çanakkale, Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli, Yalova, Mersin, Kilis ve Artvin. Kesin bilgi ise kabine toplantısı sonrası öğrenilecek.

Görsel sondakika.com’dan alınmıştır.

Kaynak: Sondakika.com

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu