Faydalı Bilgiler

Mersin’de yüz yüze sınavlar ne zaman başlayacak, nasıl olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, liselerde birinci dönem yapılamayan yüz yüze sınavlar 8 Mart'tan itibaren gerçekleştirilecek.

Mersin’de yüz yüze sınavlarla ilgili öğrencilerin merakını giderecek gelişmeler yaşandı. Milli Eğitim Bakanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, liselerde birinci dönem yapılamayan yüz yüze sınavlar 8 Mart‘tan itibaren gerçekleştirilecek.

Sabah’ta yer alan habere göre, MEB tarafından 1 Mart Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda yapılacak değerlendirmeler sonrası Valilik İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulları tarafından “yerinde karar” uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edileceği duyurulmuştu.

***SON DAKİKA

Mersin’de Kontrollü Normalleşme

  • Sokağa çıkma kısıtlaması Pazar günü devam edecek.
  • Akşam saat 21.00 sabah saat 05.00 arası sokağa çıkma kısıtlaması devam edecek.
  • Okul öncesi eğitim kurumları, ilkokullar, 8. ve 12. sınıflar eğitim öğretime açılacak. Liselerde sadece yüz yüze sınav yapılabilecek.
  • Restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler saat 07.00-19.00 arası yüzde 50 kapasite ile çalışacak.
  • Kamuda çalışma saati normale dönecek.
  • 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma süresi arttırılacak.
  • Nikah ve nikah merasimleri 50 kişiyi geçmemek ve 1 saati aşmamak şartıyla yapılabilecek.
  • Halı saha, yüzme havuzu ve benzeri spor tesisleri açılmayacak.
  • Sivil toplum kuruluşları, meslek odaları gibi kuruluşların genel kuruları, katılımı 300 kişiyi geçmeyecek şekilde yapılabilecek.
Görsel mersin.bel.tr Twitter hesabından alınmıştır.

****

YÜZ YÜZE SINAVLAR 8 MART’TAN İTİBAREN PLANLANACAK!

MEB kaynaklarından edinilen bilgilere göre birinci dönem liselerde yapılamayan yüz yüze sınavlar için okullar 8 Mart’tan itibaren planlama yapacak. Yüksek risk içeren şehirlerdeki liselerde ise yüz yüze sınavlar ertelenecek. Mersin şuan için yüksek risk içeren iller arasında olduğu için yüz yüze sınavların edinilen bilgi doğrultusunda ertelenmesi bekleniyor.

MEB Bakanı Ziya Selçuk | @webtekno.com’dan alınmıştır.

YÜZ YÜZE SINAVLAR NASIL OLACAK? BAKAN AÇIKLADI!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN Türk’te 5N1K programında Cüneyt Özdemir’in sorularını yanıtladı. Bakan Selçuk yüz yüze sınavlar hakkında yapılan tartışma hakkında; “Sınavların yapılması için ortam müsait. Çok riskli şehirlerde sınav yapmayacağız. Konular zaten sınırlı” ifadelerini kullandı.

Son dakika Mersin haberleri

Kaynak
sabah.com.tregehaber.com

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu