Faydalı Bilgiler

Mersin’de sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak, restoran ve kafeler ne zaman açılacak?

1 Mart'tan itibaren Türkiye'de normalleşme sürecine nasıl geçileceği netleşmeye başlarken, illerin vaka oranlarına göre kademeli normalleşme kararı akıllara Mersin'de sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak, restoran ve kafeler ne zaman açılacak? sorularını getirdi.

1 Mart’tan itibaren Türkiye’de normalleşme sürecine nasıl geçileceği netleşmeye başlarken, illerin vaka oranlarına göre kademeli normalleşme kararı akıllara Mersin’de sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak, restoran ve kafeler ne zaman açılacak? sorularını getirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından bugün yaptığı paylaşımda; “Normalleşme adımlarını titizlikle çalışıyoruz. Yerinde karar dönemi ile kademeli normalleşeceğiz. 1 Mart itibariyle süreç belirlenen kriterler çerçevesinde dört risk seviyesinde Valilerimizin başkanlığındaki il hıfzıssıha kurullarımızla başlayacak” ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA! CUMHURBAŞKANI AÇIKLADI, MERSİN’DE KAFE VE RESTORANLAR AÇILIYOR! TIKLA-OKU!

Mersin’de sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak, restoran ve kafeler ne zaman açılacak?

Sözcü‘de yer alan haberde; iller vaka sayılarının nüfuslarına oranı doğrultusunda “düşük riskli“, “orta riskli“, “yüksek riskli” ve “çok yüksek riskli” olarak sınıflandırılacak.

Yüz binde 10’un altında vaka görülen iller “düşük riskli”, yüz binde 11-35 arası vaka olan iller “orta riskli”, yüz binde 36-100 arası vaka bulunan iller “yüksek riskli” yüz binde 100’ün üstünde vaka seyri görülen iller “çok yüksek riskli” olarak belirlenecek ve buna göre iller mavi, sarı, turuncu ve kırmızı renkle tabloda gösterilecek.

Mersin’de restoran ve kafeler ne zaman açılacak?

Mersin Yüksek Riskli İller Arasında!

Mersin yüz binde 90,57 vaka sayısı ile Türkiye genelinde 14’üncü sırada yer alarak yüksek riskli iller arasında yer almaktadır. Buna göre sokağa çıkma yasağının ilk kalkacağı ve restoran ve kafelerin açılacağı iller arasında Mersin yer almayacak.

Açıklanan tabloya göre düşük riskli iller; Şırnak, Hakkari ve Bitlis. Orta riskli iller ise; Batman, Van, Mardin, Muş, Diyarbakır, Kars, Siirt, Afyon, Çankırı, Iğdır, Gaziantep, Bingöl, Şanlıurfa, Ağrı, Uşak, Kastamonu, Kırşehir, Eskişehir, Denizli, Sivas, Isparta, Karabük ve Bursa.

Bu doğrultuda Mersin’de normalleşme adımları vaka sayısının azalmasıyla birlikte atılabilecek.

Kaynak
sozcu.com.tr

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu