Faydalı Bilgiler

Mersin’de kafe ve restoranlar açılıyor! Cumartesi sokağa çıkma yasağı kalktı, Pazar yasak sürüyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Mersin'in de aralarında bulunduğu yüksek riskli yerlerde restoran ve kafelerin saat 07.00 - 19.00 arasında açılacağını, hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulamasının Pazar günü devam edeceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Mersin‘in de aralarında bulunduğu yüksek riskli yerlerde restoran ve kafelerin saat 07.00 – 19.00 arasında açılacağını, hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulamasının Pazar günü devam edeceğini duyurdu.

Kademeli normalleşme çerçevesinde bugün uygulamaya geçen yerinde karar döneminin ilk kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan uzun süredir konuşulan kafe ve restoranların açılması, yüz yüze eğitime geçilmesi ve hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının esnetilmesi gibi konularda açıklamalar yaptı.

Mersin, yüksek riskli iller arasında, turuncu renkte.

MERSİN’DE KAFE VE RESTORANLAR AÇILIYOR!

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

  • Restoran lokanta kafeterya tatlıcı pastane kıraathane çay bahçesi gibi yerler çok yüksek riskli iller dışında Türkiye genelinde faaliyetlerini sabah 07.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında %50 kapasiteyle sürdürebileceklerdir.
  • Bugünkü kabine toplantımızda Normalleşme adımlarının prensipte nasıl atılacağı hususunu kapsamlı şekilde görüştük buna göre hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek.
  • Ülkemizin tamamında süren akşam 21.00 ile sabah 5.00 arasındaki sokağa çıkma sınırlaması ise sürecek..

İlkokullar Açılıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına göre mavi ve sarı renkli illerimizde ilkokul, ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitim başlayacak..

Öte yandan tüm illerimizde okul öncesi, ilkokul , 8. ve 12. sınıflar yüz yüze eğitime başlıyor. Ayrıca turuncu ve kırmızı iller dahil tüm illerimizde sınavlar yüz yüze yapılacak..

Kaynak
CNN Türk

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu