Faydalı Bilgiler

Mersin’de kafe ve lokantalar açılacak mı? Gözler kabine toplantısında…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kademeli normalleşme çerçevesinde bugün uygulamaya geçen yerinde karar döneminin ilk kabine toplantısına başkanlık yapacak. Toplantıda lokanta ve kafelerin açılması, yüz yüze eğitim ve sokağa çıkma yasağı hakkında kararlar alınması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kademeli normalleşme çerçevesinde bugün uygulamaya geçen yerinde karar döneminin ilk kabine toplantısına başkanlık yapacak. Toplantıda lokanta ve kafelerin açılması, yüz yüze eğitim ve sokağa çıkma yasağı hakkında kararlar alınması bekleniyor. Peki Mersin’de kafe ve lokantalar açılacak mı? Mersin’de sokağa çıkma yasağı kalkacak mı?

Bugün yapılacak toplantıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri konusunda kabineye kapsamlı bir sunum yapacak. Bakan Koca, mutasyonlu virüsün hangi illerde ne durumda olduğunu, illerdeki vaka tablosunu, alınabilecek tedbirler ile esnetme önerilerini anlatacak.

SON DAKİKA! CUMHURBAŞKANI AÇIKLADI, MERSİN’DE KAFE VE RESTORANLAR AÇILIYOR! TIKLA-OKU!

Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre, kabinede risk durumunun düşük olduğu illerde yüz yüze eğitime geçiş, kafe ve lokantaların açılması, hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının esnetilmesi, 20 yaş altı ve 65 yaş üstü için uygulanan kısıtlamaların esnetilmesi gibi kararlar alınması bekleniyor.

Kafe ve restoranlar açılacak mı? | Görsel: Hurriyet.com.tr

Bilim Kurulu’nun kararı doğrultusunda vaka sayısının düşük olduğu ve düşük riskli grupta yer alan Batman, Hakkari, Iğdır, Şırnak ve Muş’un ilk normalleşme kararlarının alınacağı şehirler olması bekleniyor.

Mersin’de kafe ve lokantalar açılacak mı? Sokağa çıkma yasağı kalkacak mı?

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan vaka tablosunda yüksek riskli iller arasında yer alan Mersin’de kafe ve restoranların açılması ile hafta sonu ve akşamları uygulanan sokağa çıkma yasağı uygulamasının ilk etapta esnetilmesi beklenmiyor.

Kabinede alınan tüm kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Millete Sesleniş’ konuşmasıyla açıklayacak.

MERSİN’İN EN İYİ KAFE VE RESTORANLARI İÇİN TIKLAYIN!

Kaynak
Hurriyet.com.tr

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu