Faydalı Bilgiler

Mersin’de yamaç paraşütü nerede yapılır? Mersin Gelincik Tepesi

Mersin Gelincik Tepesi, Çukurova'nın tek yamaç paraşütü yapılan mekanı olup, Mersin'in Yenişehir ilçesine bağlı Emirler Köyü'nde bulunan bir tepedir.

Mersin Gelincik Tepesi, Çukurova’nın tek yamaç paraşütü yapılan mekanı olup, Mersin’in Yenişehir ilçesine bağlı Emirler Köyü‘nde bulunan bir tepedir. Mersin’de yamaç paraşütü nerede yapılır? sorusunun yanıtı olan Gelincik Tepesi, her geçen yıl daha çok ilgi gören bir yer haline gelmiştir.

MERSİN GELİNCİK TEPESİ

Mersin’i kuş bakışı görmek için, yamaç paraşütü tutkunlarının uğrak noktası olan Gelincik Tepesi, uygun hava koşullarında dört mevsim yamaç paraşütü yapılan bir yerdir.

Elverişli arazi yapısıyla, acil iniş noktaları açısından kolaylık sağlayan Gelincik Tepesi, Türkiye’de dört mevsim yamaç paraşütü yapılabilecek yerlerin başında gelmektedir.

Gelincik Tepesi’nden aşağıya doğru manzara | Google Haritalar @Engin Ecer

GELİNCİK TEPESİ NEREDEDİR, NASIL GİDİLİR?

Gelincik Tepesi, Mersin’in Yenişehir ilçesine bağlı Emirler mahallesindedir. Gelincik Tepesi ile Mersin Forum AVM arası mesafe 12 kilometre olup, bu mesafe araçla 20 dakika sürmektedir. Aşağıdaki haritadan yardım alarak tepeye kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gelincik Tepesi İletişim Bilgileri

  • Adres: Emirler, 33110 Yenişehir/Mersin
  • İletişim/Telefon: +905352474188

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu