Faydalı Bilgiler

Mersin Özel Tiyatrolar Festivali | 27 Mart 2021

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin il sınırları içinde perde açan tüm özel tiyatrolara maddi ve manevi destek vermek üzere sahnelerini açacak ve Mersin Özel Tiyatrolar Festivali ile oyunlarını dijital platforma taşıyacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin il sınırları içinde perde açan tüm özel tiyatrolara maddi ve manevi destek vermek üzere sahnelerini açacak ve Mersin Özel Tiyatrolar Festivali ile oyunlarını dijital platforma taşıyacak.

Mersin’de faaliyet gösteren tüm özel tiyatrolar, Dijital Mersin Özel Tiyatrolar Festivali‘ne başvuru yapabilecek. Video kaydına alınan oyunlar 27 Mart Tiyatro Günü’nde Büyükşehir’in internet sitesinden ücretsiz yayınlanacak.

Mersin Özel Tiyatrolar Festivali Ne Zaman? Nereden İzlenir?

Festival, 27 Mart 2021 Tiyatro Günü’nde Mersin Büyükşehir Belediyesi internet sitesinden (mersin.bel.tr) ücretsiz olarak yayınlanacak.

Mersin Özel Tiyatrolar Festivaline katılacak gruplar için başvuru koşulları aşağıda yer almaktadır.

  • Başvuracak olan özel tiyatroların Mersin il sınırları içinde faaliyet göstermesi gerekmektedir.
  • Başvurulan oyun metninin telif hakları alınmış olmalıdır. Telif ile ilgili sorumluluk başvuran tiyatrolara aittir.
  • Topluluk ve sanatçılar bu buluşmaya yalnızca tek bir eser ile başvurabilir.
  • Başvuru formuyla birlikte oyun metninin de iletilmesi zorunludur. (dans veya sözsüz performanslar hariç).
  • Başvuran ve Mersin Özel Tiyatro Festivali seçili kurulu tarafından onaylanan oyunlar için tiyatrolara yapılacak maddi destek miktarı, oyunun kişi sayısına, prodüksiyon harcamalarına ve tiyatroların kayıtlı – sigortalı eleman çalıştırıyor olmalarına, Tiyatronun kendine ait sahnesi olup olmadığına ve / veya vergi mükellefliği durumuna göre değişkenlik gösterebilir.
  • Başvurular dosya şeklinde elden teslim edilecektir.
  • Çocuk oyunları kapsam dışıdır.
  • İlimizde faaliyet gösteren üniversitelerin tiyatro kulüpleri, tiyatro toplulukları ve amatör gruplar için yakın gelecekte bir Mersin Özel Tiyatro Festivali daha düşünülmektedir. Bu nedenle bu buluşma için yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.
  • Başvurmak için en geç 25 Şubat 2021 saat 17.00’e kadar başvuru formunu, formda istenilen ek dokümanları da ekleyerek Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığında kurulan ilgili birime eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. Başvuru formunun teslim edilmesinin ardından dosyanız Mersin Özel Tiyatro Festivali seçici kuruluna ulaşacak ve Mersin Özel Tiyatro Festivali sekretaryası size başvurunuzun teslim alındığında dair bir onay e-postası gönderecek ya da telefonla bilgi verecektir.
  • 25 Şubat 2021 saat 17.00’den sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu