Faydalı Bilgiler
Trend

Mersin Kentkart HES Kodu tanımlama yükleme nasıl yapılır?

Mersin'de toplu taşımada HES kodu dönemi başlamasıyla birlikte belediye otobüslerini kullanan vatandaşlar; Mersin Kentkart HES Kodu tanımlama yükleme nasıl yapılır? sorusunun yanıtını aramaya başladı.

Mersin’de toplu taşımada HES kodu dönemi başlamasıyla birlikte belediye otobüslerini kullanan vatandaşlar; Mersin Kentkart HES Kodu tanımlama yükleme nasıl yapılır? sorusunun yanıtını aramaya başladı. Bu yazıda sizlere Mersin Kentkart HES Kodu tanımlama ve HES Kodu alma işlemlerinin nasıl yapılacağını anlatacağız.

İçişleri Bakanlığı’nın valiliklere gönderdiği genelge kapsamında Mersin’de 13 Kasım’dan itibaren toplu ulaşımda HES kodu dönemi başladı. Koronavirüs pandemisine karşı alınan tedbirler kapsamında Mersin’de belediye otobüslerine biniş için kullanılan Mersin Kentkart artık HES kodu entegreli olmak zorunda. Peki Mersin Kentkart HES Kodu entegrasyonu nasıl yapılır? İnternetten hes kodu tanımlama yapılabilir mi?

MERSİN KENTKART HES KODU TANIMLAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kasım ayından itibaren Mersin’in bazı noktalarda mobil olarak Kentkart HES kodu tanımlama hizmeti verirken bu işlem internetten kısa sürede yapılabilmektedir.

hes.mersin.bel.tr adresine girerek HES Kodunuz, T.C. Kimlik veya Pasaport numaranız ve Ulaşım Kartı veya Kredi Kartı Numaranız ile tanımlama işlemini çok kısa sürede yapabilmektesiniz.

Mersin Kentkart HES Kodu tanımlamasını yapmak için tıklayın!

HES KODU NASIL ALINIR? HAYAT EVE SIĞAR VE E-DEVLET HES KODU ALMA REHBERİ 2021

Akıllı telefonunuza Hayat Eve Sığar uygulamasını indirip uygulama aracılığıyla sadece 1-2 dakikada HES kodunuzu alabilirsiniz. Hayat Eve Sığar uygulamasını açtığınızda “HES Kodu İşlemleri” bölümüne girin, “HES Kodu Oluştur” butonuna tıklayıp kod kullanım süresi seçilerek HES kodu alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Kısa mesajla HES kodu almak için HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresini gün olarak yazıp 2023’e kısa mesaj atmanız halinde HES kodunuz telefonunuza kısa mesajla gönderilecektir.

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu