Faydalı Bilgiler

Mersin Halk Kart

Mersin Halk Kart, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından dar gelirli vatandaşlara verilen, ihtiyaç sahiplerinin yerel esnaftan alışveriş yaparak temel ihtiyaçlarını karşılamasını sağlayan bir sosyal destek kartıdır.

Mersin Halk Kart, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından dar gelirli vatandaşlara verilen, ihtiyaç sahiplerinin yerel esnaftan alışveriş yaparak temel ihtiyaçlarını karşılamasını sağlayan bir sosyal destek kartıdır.

Peki Mersin Halk Kart nedir? Mersin Halk Kart nerelerde geçerli? Mersin Halk Kart limiti ne kadar? Mersin Halk Kart nasıl alınıyor, kimlere veriliyor? Mersin Halk Kart geçerli market listesi 2021

MERSİN HALK KART NEDİR?

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahiplerine verilen Halk Kart ile dar gelirli vatandaşlar, gıda, temizlik ve giyim eşyası satan üye esnaflardan alışveriş yaparak ihtiyaçlarını karşıladığı sosyal destek kartıdır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal belediyecilik anlayışı ile toplumsal eşitsizlikleri ortadan kaldırma amacıyla hayata geçirdiği projelerden olan Halk Kart’tan yararlanan vatandaş sayısı ve üye esnaf sayısı her geçen gün artmaktadır.

MERSİN HALK KART NASIL ALINIYOR?

Mersin’de yaşayan ve ekonomik sıkıntılar çeken ihtiyaç sahipleri, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Sosyal Destek Kart Halk Kart sayfasından ve Akdeniz ilçesinde bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Dayanışma Merkezi’ne veya ilçelerde bulunan Mersin Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon Şube Müdürlükleri’ne bizzat başvuru yapabilirler.

Mersin Halk Kart kimlere veriliyor?

Mersin Halk Kart’tan Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na yapılan başvurusu, sosyal yardım yönetmeliği kriterlerine uyan ve dar gelirli olduğu tespit edilen tüm vatandaşlar yararlanabilecek.

2021 YILI MERSİN HALK KART LİMİTİ NE KADAR?

Mersin Halk Kartlara 2021 yılı itibariyle 100 ve 180 lira yatırılmaktadır. Ocak 2021 itibariyle Halk Kart’tan yararlananların sayısı 12 bin 222’ye yükselirken, hesaplara yatırılan toplam tutar da 1 milyon 610 bin 200 TL’ye yükseldi.

MERSİN HALK KART GEÇERLİ MARKET LİSTESİ 2021

Mersin Halk Kart nerelerde geçerli diye merak edenler; Mersin Halk Kart geçerli market listesi 2021‘e göz atarak, kendisine en yakın veya ulaşması en uygun marketten ihtiyaçlarını karşılayabilecektir.

İşte Mersin Halk Kart geçerli market ve iş yeri listesi 2021

Kaynak
mersin.bel.tr

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu