Faydalı Bilgiler

Düşünce Gücüyle Zayıflamak Nedir?

Düşünce gücüyle zayıflamak son zamanlarda merak edilen konular arasında yer almaktadır. Düşünce gücünüzü biraz zorlayarak, diyet yapmadan ya da istediğiniz şeyi yiyerek zayıflamak mümkündür. Uzman kişiler bu konu dâhilinde pek çok araştırma yapmış ve yapmaya devam etmektedir.

Düşünce gücüyle zayıflamak son zamanlarda merak edilen konular arasında yer almaktadır. Düşünce gücünüzü biraz zorlayarak, diyet yapmadan ya da istediğiniz şeyi yiyerek zayıflamak mümkündür. Uzman kişiler bu konu dâhilinde pek çok araştırma yapmış ve yapmaya devam etmektedir.

Yapılan araştırmalar doğrultusunda sadece zihinsel bir diyet uygulayarak istediğiniz kiloya erişmenin mümkün olduğunu anlayabilirsiniz. Ne kadar diyet yaparsanız yapın zihinsel olarak kendinizi diyete hazırlama duysanız kilo vermeniz mümkün olmaz. Bunun için yapmanız gereken pek çok konu yer alır. Bazı kişilerde bu durum depresyon ile sonuçlanabilir. Doğru bir şekilde uygulamaya çok dikkat etmek gerekir.

Başarılı olabilmek için zihin gücünü kullanmak her konuda büyük bir fayda sağlayacaktır. Özellikle kilo alma ya da verme durumlarında zihin ön planda tutulmaktadır. Doğru teknikler ile yapıldığı zaman kısa süre içerisinde sonuç almak mümkündür.

Düşünce Gücüyle Kilo Vermek Mümkün Mü?

Son zamanlarda çok konuşulan konulardan biri olan düşünce gücü ile kilo verme konusu uzman kişiler tarafından araştırmaya tabi tutulmuştur. İnsan zihni çok kapsamlı bir çalışma gösterir. Pek çok hastalığın tetikçisi olarak ortaya çıkan zihin gücü depresyon yaratan durumlardan da biridir. Zihin gücü olmadığı zaman istenilen şeyleri başarmak mümkün olmaz. Örneğin kötü bir hastalığı mevcut olan birinin zihin gücü yardımı ile bu hastalığı yenmesi mümkün olur. Aynı durum kilo vermek için de geçerlidir. Vermek istediğiniz kiloyu düşünerek ve diyet yaptığınızı düşünerek kilo vermeniz mümkündür.

Görsel Kadinlarkulubu.com’dan alınmıştır.

Düşünce gücüyle zayıflamak için kilo verme esnasında kesinlikle tartıya çıkmamak gerekir. Çünkü kilo verdiğinizi gördüğünüz zihin gücünüz kolay bir şekilde kilo verdiğinizi düşündüğü için bir süre sonra duran bir durum yaşanır. Aynı zamanda kesinlikle aklınızdan yiyecek ve içecek geçirmemeniz gerekir. Sürekli aklından yiyecek ve içecek geçiren kişilerin yapılan araştırmalara göre daha fazla kilo almaya meyilli oldukları ortaya çıkmıştır.

Düşünce Gücü Nasıl Harekete Geçirilir?

Düşünce gücüyle zayıflamak isteyen kişilerin için ilk olarak düşünce gücünü harekete geçirmek gerekir. Düşünce gücünü harekete geçirebilmek için zihninizin tamamen temiz olması gerekiyor. Aynı zamanda yanlış olarak bildiğimiz bütün şeylerden aramanız gerekir.

Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz zaman bile 3-4 kilo civarında kilo vermeniz mümkün olur. Kilo alma düşünceniz sürekli olarak zihninizde yer alır ise zayıfladınız bile bir süre sonra yeniden kilo alma durumu ile karşı karşıya kalırsınız. Kilolu halinizde giydiğiniz kıyafetleri mutlaka çöpe atmanız gerekir. Bu şekilde zihninize mesaj göndererek harekete geçmesini sağlayabilirsiniz.

Büyük beden kıyafetlerden kurtulma işlemi tamamlandıktan sonra diğer işlemleri gerçekleştirmek gerekir. Düşünce gücünüzü harekete geçirmek için yapılması gereken diğer bir şey ise yenileme işlemidir. Odanızda ya da mutfağınızda dekorasyon olarak yenileme işlemini gerçekleştirdiğiniz zaman zihniniz yeni durumu alışmaya başlar.

Görsel milliyet.com.tr’den alınmıştır.

Düşünce Gücüyle Zayıflamak İçin Yapılması Gerekenler

Bütün alışkanlıklarınızı değiştirebilmek için ilk olarak zihninizi boşaltmanız gerekir. Böylece boşalan yere yenilerini ekleyebilmek mümkün olur. İlk olarak alışkanlıklarınızdan tamamen kurtulmanız gerekir. Örneğin televizyon karşısında abur cubur yediğiniz koltuğu tamamen değiştirerek başka bir yerde oturmanız gerekir. Böylece zihniniz abur cuburu unutur ve daha sağlıklı gıdalara yönelmenize yardımcı olur. Daha sonrasında sevmediğiniz fakat yararlı olan gıdaları zihninizde kodlama işlemini gerçekleştirmeniz gerekir.

Düşünce gücüyle zayıflamak yapılan pek yok diyetten daha kolay olarak düşünülse de aslında hepsinden daha zordur. Bir nevi kendimizi kandırmayı öğrenmeniz gerekir. Zihinsel yöntemler ile zayıflamak isteyen kişilerin kesinlikle tartı kullanmaması gerekir. En az 1 ay tartılmadan bu teknik ile devam ettikten sonra ciddi oranda kilo kaybı yaşandığını görmeniz mümkündür. Son yıllarda hem kadınlar hem de erkekler tarafından ön plana çıkan durumlardan biri haline gelmiştir.

Ayşegül Öztürk | Mersindeneyapilir.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu