Faydalı Bilgiler

Dik Göğüsler için Maske Tarifleri

Dik göğüsler için maske tarifleri pek çok farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Kadınların en çok problem yaşadığı durumlardan biri göğüs sarkması olmaktadır.

Dik göğüsler için maske tarifleri pek çok farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Kadınların en çok problem yaşadığı durumlardan biri göğüs sarkması olmaktadır. Düzenli olarak bakım uygulandığı zaman böyle bir problem ile karşı karşıya kalmamak mümkün olur. Doğal bakım yöntemleri ile estetiğe gerek kalmadan dik ve diri görünüme sahip göğüsler elde etmek mümkündür.

Göğüs yapısı ve dekolte bölümü yeni bir görünüm kazanır. Aynı zamanda cilt üzerinde bulunan ölü derilerin atılması ile birlikte daha canlı bir görünüm ortaya çıkar. Canlı hücrelerin ortaya çıkması ile birlikte ciltte kolajen üretimi de artmaya başlar. Bu sebeple düzenli olarak doğal maskeler uygulamak gerekir. Göğüs sarkması problemi yaşayan kişilerin bu maskeler yardımı ile daha iyi bir görünüme kavuşması mümkün olur. Son yıllarda kadınlar tarafından en çok tercih edilen doğal maskeler mevcuttur. Herkesin evinde bulunan malzemeler ile son derece etkili maskeler elde etmek mümkün olur. Estetik operasyonları yaptırmak yerine ilk olarak doğal maskeleri tercih etmek gerekir.

Avokado Bakımı

Göğüs sarkması ve sönük bir görüntü ile karşı karşıya kalan kadınlar mutlaka avokado bakımı yaparak bu görüntüden kurtulabilirler. Avokado bakımı dik göğüsler için maske tarifleri arasında ön plana çıkan tariflerden biridir. Bu tarif ile birlikte göğüsleriniz hacim kazanırken toparlandığı için daha dik bir görünüme ulaşır. Avokado bakımı için gerekli olan malzemeler şunlardır;

– 1 adet olgun ve büyük boy avokado

– 1 yemek kaşığı anason yağı

– 1 çay bardağı beyaz kil

– 2 yemek kaşığı papatya yağı

Bütün malzemeler bir kabın içerisine alınarak düzenli bir şekilde karıştırılır. İçerisinde bulunan kil sayesinde peeling özelliği olan bir maske ortaya çıkar. Elde edilen bu maske boyun kısmından başlayarak göğsün alt kısmına kadar uygulanır.

Görsel milliyet.com.tr’den alınmıştır.

Kadınlar bu maskeyi çok fazla tercih etmektedir. Göğüslerinize uyguladıktan sonra yarım saate ile 45 dakika arası beklettikten sonra ılık su yardımı ile yıkamanız gerekir. Sıcak su kullanmamaya özen göstermeniz gerekir. Sıcak su bir süre sonra göğüs sarkması gibi problemlere sebep olur. En az 1 ay düzenli olarak kullanıldığı zaman etkisini görmek mümkün olacaktır.

Bal Bakımı

Dik göğüsler için maske tarifleri arasında bal bakımı da yer almaktadır. Son derece kolay bir şekilde hazırlanır ve kısa bir süre içerisinde etkisini gösterir. Bal maskesi için gerekli olan malzemeler şunlardır;

– 1 yemek kaşığı doğal bal

– 1 adet yumurta beyazı

– 1 yemek kaşığı mısır nişastası

Plastik bir kap içerisinde alınan bu malzemeler maske kıvamı elde edene kadar iyice karıştırılır. Özellikle dekolte bölgesi ve göğüs bölgesi olmak üzere boyun altından itibaren sürülmeye başlanır. Bu maskeyi 20 ile 25 dakika arasında beklettikten sonra cildinizden temizlemeniz gerekir. Haftada en az 2 defa uygulayarak etkisini kısa bir süre içerisinde görmeniz mümkün olur. Düzenli bir şekilde kullandığınız zaman olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Bu maskenin en büyük avantajlarından bir diğeri ise dekolte bölgesinde oluşan kırışıklıkların ortadan kalkmasına da yardımcı olmasıdır.

Görsel milliyet.com.tr’den alınmıştır.

Patates Bakımı

Patates bakımı son zamanlarda kadınlar tarafından çok fazla tercih edilen bakım maskelerinden biri olmuştur. Yapımı için gerekli olan malzemeler sadece 2 adet patatesten ibarettir. Dik göğüsler için maske tarifleri arasında en az malzeme gerektiren ve en kolay şekilde uygulanan maske tarifleri arasında yer alırlar. İlk olarak maskenin uygulanacağı alanı iyi bir şekilde temizlemek gerekir. Daha sonra patatesler blender aracılığı ile küçük bir görünüm kazanır. Suyu süzüldükten sonra geriye kalan kısım göğüs bölgesine uygulanır.

Masaj yaparak uygulamaya özen göstermek gerekir. Böylece kan dolaşımını da hızlandırmak mümkün olur. Patates maskesi ile birlikte dik göğüslere sahip olabileceğiniz gibi parlak ve beyaz bir cilt görünümüne de kavuşmanız mümkün olur. Patates maskesini akşamdan sürüp sabah ılık su ile yıkamak gerekir. Haftada en az 3 defa uygulayıp bir ay içerisinde en iyi sonuçları elde edebilirsiniz. Kimyasal maskeler uygulamak yerine göğüs dikleştirmek için mutlaka doğal yöntemleri tercih etmek gerekir.

05.03.2021 – Mersindeneyapilir.com Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu