Faydalı Bilgiler

Akbank Kredi Kartı Borç Taksitlendirme Nedir ve Başvuru nasıl yapılır?

Günümüzde neredeyse herkes kredi kartı kullanıyor ve çoğu da kredi kartı borcuyla boğuşuyor. Durum böyle olunca bankaların kredi kartı borç taksitlendirme için müşterilerine kolaylık sağlaması da gündemde oluyor.

Günümüzde neredeyse herkes kredi kartı kullanıyor ve çoğu da kredi kartı borcuyla boğuşuyor. Durum böyle olunca bankaların kredi kartı borç taksitlendirme için müşterilerine kolaylık sağlaması da gündemde oluyor. Türkiye’de önde gelen özel bankalarından Akbank da bu hususta çalışmalar yapıyor.

Kredi Kartı Borç Taksitlendirme Nedir

Var olan toplam borcunuzu yeni bir taksitlendirmeye tabi tutmaktır. Kredi kartı taksitlendirme ile diğer bankalardaki kredi kartı borçlarınızı bile ideal faiz seviyesiyle Axess kartınıza aktarabiliyorsunuz, ilaveten bedava dokuz aya kadar da taksitlendirebiliyorsunuz. Yani kredi kartı taksitlendirme, kredi kartı borcunuzun Axess’in taksitli borç aktarma ismini verdiği bu ürünü ile ödenmesidir. Diğer bankalarda da olan kredi kartı borcunuzu da Akbank aracılığı ile ödeyebilmenize denir.

görsel bilgihanem.com’dan alınmıştır

Kredi Kartı Borç Taksitlendirmeye Nasıl Başvurabilirim

Akbank’ın taksitli borç işleminden faydalanmak amacıyla Akbank internet sitesini kullanabilir ya da kendinize en yakın şubeye müracaat edebilirsiniz. Kimler müracaat edebilir, bütün Axess kredi kartı sahipleri bu prosedüre müracaat edebilir, bu bütün Akbank müşterilerine verilmiş bir haktır.

Kredi kartı taksitlendirme prosedürlerinin birçok üstünlüğü var. Mesela taksitli borç işleminden ücret alınmıyor. Sizin limitinize göre en az 200 TL, en çok da 20.000 TL borç tutarınızı taksitlendirme edebilirsiniz. Tüm bu prosedür tutarlarının vade Aralıkları masraflar dahil aylık maliyet seviyesi %2,02 den, senelik maliyet seviyesi %24,09’dan olarak bu hizmetten faydalanabiliyorsunuz. Bu ödeyeceğiniz aylık taksit miktarına faiz, vergi ve fonlar dahil. Akbank’ın müşterilerine tanımış bulunduğu güzel bir avantaj. Çünkü insan ödemelerini taksitlerini derli toplu ödeyemeyebiliyor.

Bir kartıyla diğer bir kartının borcunu ödeyip taksitlerini atlatabiliyor. Kim istemez ki çoktan para ödemeyip derli toplu bir şekilde ekstrelerini ödemeyi. Ama bazı durumlarda şartlar imkanlar bunu gerektirebiliyor. Bu işleme kimlerin başvuramayacağını söyleyecek olursak Axess kredi kartı sahipleri kredi kartı taksitlendirmeye müracaat edebilir demiştik. Ancak Exi 26, Ek Kart, Biz card, Business kart, kefilli kart sahipleri bu taksitli borç ödeme hizmetinden faydalanamazlar.

Daha fazla bilgi için akbank.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu