Alışveriş Rehberi

Mersin Tarihi Çarşılar, Mersin Çarşı Rehberi

Mersin tarihi çarşılar ve marketler açısından oldukça zengin bir şehirdir. Mersin'in merkez ilçesi Akdeniz'de bulunan ve içerisinde Bit Pazarı (Zafer Çarşısı) ve Ulu Çarşı gibi alanların yer aldığı Çarşı, Mersin'de her dönem alışverişin merkez noktalarındandır.

Mersin tarihi çarşılar ve marketler açısından oldukça zengin bir şehirdir. Mersin’in merkez ilçesi Akdeniz’de bulunan ve içerisinde Bit Pazarı (Zafer Çarşısı) ve Ulu Çarşı gibi alanların yer aldığı Çarşı, Mersin’de her dönem alışverişin merkez noktalarındandır.

Aşağıda sizler için seçtiğimiz, Mersin’de her dönem alışverişin merkezi olan, tarihi ve turistik Mersin çarşı ve marketlerin listesini bulabilirsiniz.

Mersin Tarihi Çarşılar, Mersin Çarşı Rehberi

Mersin Bit Pazarı – Tarihi Zafer Çarşısı

Mersin’de her gün binlerce insanın alışveriş yapmak veya gezmek amacıyla ziyaret ettiği “Bit Pazarı” olarak bilinen Çankaya Mahallesi’nde bulunan Tarihi Zafer Çarşısı, Mersin’de alışveriş yapmak isteyenlerin mutlaka uğradıkları bir yerdir.

Bit Pazarı içerisinde giyim, hediyelik eşya ve mutfak eşyaları gibi aradığınız her türlü ürünü bulabileceğiniz çok sayıda esnaf dükkanı bulunmaktadır.

Adres: Çankaya Mahallesi, Akdeniz / Mersin

Mersin Ulu Çarşı

Mersin’in merkez ilçesi Akdeniz’e bağlı Çankaya Mahallesi’nde bulunan Ulu Camii civarına verilen isim olan Ulu Çarşı, Mersin’de alışverişin merkez noktalarındandır. Ulu Çarşı’da kuyumcu, hediyelik eşya, dini eşyalar ve daha birçok esnaf bulunmaktadır.

Adres: Çankaya Mahallesi, Akdeniz / Mersin

Mersin Mehmet Tuncer Çarşısı

Mersin’in Merkez ilçesi Akdeniz’e bağlı İhsaniye mahallesinde bulunan Mehmet Tuncer Çarşısı, Mersin’in popüler alışveriş noktalarından biridir. Çarşı içerisinde hediyelik eşya başta olmak üzere çok sayıda esnaf bulunmaktadır.

Adres: İhsaniye, Zeytinlibahçe Cd. No:147 D:c-d-g-h-ı, 33070 Akdeniz/Mersin

Tarsus Siptilli Çarşısı

Tarsus Belediyesi tarafından restora edildikten sonr 2016 yılında çoğunluğu kadın girişimcilere tahsis edilerek açılan Tarihi Siptilli Çarşısı, Tarsus’un en popüler alışveriş noktalarındandır.

Adres: Reşadiye, 3014. Sk. No:1, 33500 Tarsus/Mersin

Erdemli Halil Hikmet Çarşısı

Erdemli ilçe merkezinde bulunan Halil Hikmet Çarşısı, eski çarşılardan biridir. Eski çarşı esnafı kültürünün devam ettiği Halil Hikmet Çarşısı’nda dükkan sahipleri müşterilerini kapıda karşılayarak alışverişlerinde yardımcı olmaktadır.

Adres: Merkez, Hal Cd. No:1, 33730 Erdemli/Mersin

Mersin Çarşı Rehberi belirli aralıklarla güncellenecektir. Sizlerde önerilerinizle rehbere katkı verebilirsiniz…

Editor

Mersin'e seyahat mi planlıyorsunuz? Mersin geziniz için popüler aktiviteler, gezilecek yerler, müzeler, tarihi turistik mekanlar ve semtler, Mersin'de gerçekleşecek tüm etkinlikler, Mersinde gezilecek yerler, restoranlar, turlar, oteller gibi görsel bir rehber ve tüm ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bilgileri sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu